page-header

Bayer

Because life is fluid

 • Hakkımızda
  Bayer Sanayi ve Ticaret A.Ş.,

  30.01.2014 yılında,

  MÜHENDİSLİK ALANINDA,

  Yenilenebilir enerji, kağıt ve atık su sektöründe, teknoloji, hizmet, ekipman ve sistem çözümleri sunmak, ekipman ve proje üretmek, devreye almak ve projenin daimi takipçisi olarak her zaman müşterisinin yanında olmak ve satış sonrasında da tam destek vermek,

  MİMARLIK ALANINDA,

  Müşterilerinin iç mimari talep ve ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak, fonksiyonel, çağdaş, estetik, pratik, uygulunabilir çözümleri ve proje yönetimiyle, iç mimari tasarım ve uygulamalarını en hızlı şekilde hayata geçirmek,

  Maliyet etkin çözümler sunmak amacıyla kurulmuştur.

  Şirketimizin, bugünü hazırlayan geçmişe dönük temellerine baktığımızda;

  Genel Müdür Selim Bayer,  İsveç kökenli ABS firması ile 1993-1995 yılları arasında temsilcilik ile başlayan işbirliğini, 1995 yılında ABS Türkiye Şirketi Türk Kurucu Ortağı olarak devam ettirmiş, devam eden süreçte şirket, ABS Markasını Türkiye’de  lider konuma getirmiş ve önemli projelere imza atmıştır.

  Bu projelerden bazıları; Melen Terfi Merkezi, Yeşilçay Terfi Merkezi, Terkos Terfi Merkezi vb.

  2011 Yılında ana firma, İsviçre kökenli Sulzer çatısı altında yola devam etme kararı almıştır.  30 Aralık 2013 tarihinde, 20 yıllık başarılı, verimli  işbirliği sonrasında, Selim Bayer daha vizyonel bakış açısı ile, daha geniş sektörel pazarda yer almak amacıyla Sulzer ile yollarını ayırmıştır.

  BAYER, deneyimli ve sektöründe uzman ekibi ile kısa sürede aynı başarıyı yakalamış ve yeni hedeflere yelken açmaktadır..

 • Misyon & Vizyon
  Bayer Sanayi ve Ticaret A.Ş.  30 Ocak 2014 tarihinde kurulmuş olup; çevre, enerji, iç mimari ve tasarım konularında çalışan şirketlerden farklı bir çizgide gitmek, alışılmışın dışına çıkmak ve sektörün ilgili her noktasında müşteri memnuniyetini sağlamak için, sürdürülebilir çözümler üretmeyi amaç edinmiştir.

  Amacımız, en modern teknolojileri ülkemizde hayata geçirmek, üretmek, kalite ve kazancı sürdürülebilir kılmaktır.

  Bu amaçla çıktığımız yolda, gelişen teknolojinin ve çevresel ihtiyaçların yön verdiği çevre sektöründe, geleceği öngören teknoloji çözümleri ile, su, enerji ve atık su arıtma çamurları konularında geniş ve kapsamlı ürün ve çalışma portföyü oluşturduk. Arıtma sürecinin başından sonuna müşterilerimize sürdürülebilir, kendini kısa vadede ödeyen ve kazanç sağlayan çözümler sunuyoruz,.

  Gündemimizde olan Atık Yönetim Planı ve Master Planlar doğrultusunda ihtiyaç duyulacak atığın kaynağında azaltılması ve minimizasyonu amacı ile özellikle çamur ve enerji konularındaki uygulamalarımızda öncü bir firmayız..

  Bu anlamda belediyeler, özel işletmeler, atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri, çamur tesisleri, biyometanizasyon tesisleri ve yüksek çamur miktarlarına sahip müşterilerimize en doğru çözümleri sunuyoruz.

  Her biri kendi sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip temsilciliklerini yürüttüğümüz firmalarımız ile siz müşterilerimize yüksek teknoloji ve mühendislik çözümleri ile hizmetinizdeyiz..

 • Bayer WaterSolutions

  1983 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden yüksek derece ile mezun oldu. Bununla birlikte yine aynı yıllarda Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden yan dal yaparak mezun oldu.

  1983 – 1986 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.

  Enka Teknik firmasında Teklif Mühendisi olarak işe başladı. Burada proses ve mekanik konularında deneyim kazandı.

  1990 yılında Volvo Construction Equipment’da Satış Mühendisliği yaptı.

  1992 senesinde Alfa Laval’de işe başladı ve burada Satış Mühendisi olarak görev aldı.

  Ancak istediği çalışma disiplinini yaratabilmek, çalışmalarında kendi karar ve tercihlerini verebilmek, kafasındaki fikirleri kendi adına ortaya koymak istiyordu. Bu nedenle İsveç kökenli ABS firması ile 1993-1995 yılları arasında temsilcilik bazında çalışmıştır. 1995 yılında ise ABS Türkiye Şirketini Türk Kurucu Ortak olarak kurmuştur. Şirket İstanbul Pendik’te 2 kişilik küçük bir ofiste faaliyetine başlamıştır. Her geçen gün daha da büyüyerek, doğru iş, yeni teknoloji ve müşteri memnuniyeti konularında gösterdiği istikrar ile ülkemizde adı duyulmamış bir pompayı ilk üç pompa arasına taşımış ve ABS markasını Türkiye liderlerinden biri haline getirmiştir.

  2011 yılında ana firma el değiştirerek, İsviçre kökenli Sulzer çatısı altında yola devam etmiştir.  20 yıllık başarılı bir işbirliği sonunda, kurucumuz Selim Bayer, vizyonel ve yaratıcı bakış açısını daha geniş bir sektörel pazarda değerlendirmek amacı ve arzusuyla, 30 aralık 2013 itibariyle  Sulzer ile yollarını ayırmıştır. Sulzer, bu aşamada, Türkiye şirketini kapatma kararı almıştır.

  2014 yılında kendi ismi ile Bayer Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini kurmuş ve 30 yıllık deneyim ve bilgi birikimini arıtma çamurları ve enerji üzerinde yoğunlaştırmıştır. Bayer ile kendisine atık su, enerji, kağıt ve tasarım konularında iş alanları oluşturmuştur.

  Bayer WaterSolutions, Bayer Energysolutions çalışma alanları pompa, aktif karbon dozlama, karıştırma, sentetik gaz eldesi, vakum kanalizasyon, biyogaz tutucu balonlar ve kompostlaştırma sistemlerinde de uzman temsilcilik firmalarımız ile uzman bir kadro kurmuş olup yüksek mühendislik hizmetleri vermektedir.

  Türkiye’de geri kalan teknolojik gelişmeleri yakalamak, bilinmeyen yanlış uygulamalar konusunda piyasada fark yaratmak ve ülkemizde bir pazar oluşturmak amacı ile piyasada çalışmalarını sürdürmektedir.

   

  Selim Bayer
  Çevre Yüksek Mühendisi – İnşaat Mühendisi

 • Bayer DesignSolutions

  1989 Yılında “Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık” bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden 1994 yılına kadar “Erol Kataş, Eroğan Mimarlık, Atölye Mimarlık” firmalarında çalıştı. Bu firmalarda birçok otel, restaurant, kurumsal bina, konut ve banka şubeleri projelerinde ve uygulamalarında aktif olarak yer aldı.

  1994 yılında İç Mimar olarak Akbank-Mimari İşler Ofisinde çalışmaya başladı. Banka bünyesindeki şubelerin, binaların ve Sanat Merkezi gibi çeşitli mekanların, tasarım, konsept proje, uygulama projeleri aşamalarından, uygulama süreçlerinin bitimine kadar (mobilya-malzeme seçimleri, satın alma, ihale süreçleri) birçok etapta, proje yönetim biriminde görev aldı.

  1994 yılında çalışmaya başladığı ve 17 yıl boyunca çok severek çalıştığı “Akbank Mimari İşler Ofisi” nden, Ekim 2011’de Proje ve Uygulama Yöneticisi olarak emekli oldu. Kendi adına çalışmak üzere Akbank Mimari İşler Ofisi’nden ayrıldı.

  2011 yılı ekim ayından, 2014 yılı başında kurucu ortağı olduğu Bayer Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının kuruluşuna kadar çeşitli iç mimari projelerinde danışmanlık ve supervisorlük yaptı ve firmanın kuruluşu ile 30 yıllık profesyonel deneyim rehberliğinde, proje ve uygulama çalışmalarına Bayer DesignSolutions markası altında devam etmektedir.

   

  Evin Bayer
  İç Mimar

background
Blog & Haber
Son gelişmelerden haberdar olun !
Back to top of page