page-header

Koku Kontrol Çözümleri

Koku Kontrolü Medya Dolguları | Atık Hava Temizliği

Bayer Türkiye temsilciliğini sürdürdüğü Enexio ile biyomedya çözümlerimiz ile sizlere gerek atıksu arıtma proseslerinde gerek yağmur suyu toplama çözümlerinde gerekse atık hava temizleme süreçleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Toz ve amonyak içerikli atık havadan temizlenmesi, arındırılması gereken maddelerdir. Atık gazın oluştuğu bacalarda bulunduğu yere bağlı olarak % 70-90 arasında temizlik verimi sağlamak mümkündür. Bu amaca verimli ve ekonomik bir şekilde ulaşmak için, yerel atık hava temizleme sistemlerinde hem karşı hem de çapraz akış uygulamalarında (örneğin tünel havalandırma) kullanılabilen dolgu malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Geliştirdiğimiz dolgu malzemeleri tüm gerekliliklere uygun özellikte ve yüzlerce tesiste işletme verimliliğini kanıtlamış çözüm sunmaktadır.

Farklı tesis gereksinimleri için ideal paketleme malzemesi (biyomedya) tedarik etmekteyiz. İster çapraz akış sistemlerinde kimyasal atık hava temizliği, ister ters akış sisteminde biyolojik atık hava temizliği olsun, müşterilerimizle işbirliği yaparak, her sistem konsepti için en uygun paketleme malzemesini sunabiliyoruz.

BIOdek IFAS, BIOdek Cross Fluted Fills, BIOdek Vertical Flow Fills medya çözümlerimiz ile özel şekilli yüzey alanlarına sahip levhalar, biyofilm oluşturulması ve biyolojik olarak arıtımın sağlanması üzerine hazırlanmış sistemlerdir.

Biyomedyaların Avantajları:

  • Soğutma kuleleri ve koku giderim ünitelerinde kimyasal olmadan, yalnızca biyolojik olarak arıtım sağlayan uygulamaları mevcuttur.
  • Biyomedyanın özel yüzeyi sayesinde tıkanma olmaz.
  • Biyomedyalar rakiplerdeki gibi düz şekilli değildir. Chevron kesim özel kanalları ile suyun akışı sırasında çökelen maddelerin türbğlansa uğraması ortadan kalkar. Sistem laminer akıma sahip olur.
  • Malzeme PVC, PP, PVDF, paslanmaz çelik olmak üzere uygulamaya uygun seçilmek üzere çeşitlidir.
  • Plastik içeriği üstü açık ve atmosfer koşullarına açık sistemlerde UV ışınlara, atmosferik koşullara ve atıksu özelliklerine dayanıklıdır.
  • Yerinde montaj teknolojisi sayesinde çok daha az hava taşınır ve minimum sayıda tır ile ekipman temini sağlanır. Böylece dünyanın her yerine rahatlıkla sevk edilebilir.
  • Rakip firmalar gibi yapıştırılmaksızın kaynaklanarak daha sağlam ve daha temiz olacak şekilde kurulum sağlanır.
  • Bir haftada saha kurulumu ile arıtma sistemleri çalışır duruma getirilir.

Daha fazla bilgi almak ve projeniz için uygun çözümü tespit etmek için uzmanlarımız ile iletişime geçin!

Back to top of page